Proje Videosu

Açıklama

ilim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesi olarak Medya Atölyesi projesine 01.09.2017 tarihinde başladık projemizde öncelikle 8 üniversite öğrencisinden oluşan bir proje ekibi oluşturduk ve ilk toplantımız' yaparak çalışmalara başladık. Proje görselleri oluşturuldu. Projenin sosyal medya hesapları oluşturuldu ve projenin tanıtımı yapıldı. Tanıtımlar sonrasında proje büyük bir ilgi ile karşılandı.

Projeye katılımın sağlanması için web sayfamız üzerinden katılım formu oluşturuldu. Projenin duyurusu üniversitelerde, okullarda yapıldı afişler broşürler dağıtıldı. Katılım formunu dolduran öğrenciler mülakat için çağırıldı ve çoğunluğu iletişim fakültesinde okumakta olan 100 öğrenci seçildi.

Proje de kullanılacak stüdyonun kurulumu yapıldı. Projenin açılış programı düzenlendi ve bir yönetmen çağırıldı öğrencilerle söyleşi yapıldı tecrübelerini paylaştı. Gençlerin istihdam edilebilirliği ve mesleki becerilerinin artırılması amacıyla diksiyon, spiker, sunuculuk eğitimi, radyo televizyon programcılığı ve senaryo yazarlığı için eğitimciler belirlendi ve eğitimler başladı.

Öğrenciler eğitimlere büyük bir ilgi ile katıldı. Eğitimlerde teoriğin yanında oluşturulan stüdyoda pratik uygulamalarda yapıldı. Eğitimlerde sektörden deneyimli kişiler ile canlı bağlantılar yapılarak tecrübeleri dinlendi. Eğitimlerin sonunda televizyon programları, kısa film ve tanıtım videoları çekildi. Televizyon ve radyolara teknik geziler düzenlendi oralarda bulunan deneyimli kişilerin tecrübeleri dinlendi.

Daha sonra kapanış programı düzenlendi sunuculuğu öğrencilere yaptırıldı. Programda öğrencilerin proje sürecinde yaptığı çalışmalar izlendi. Eğitimcilere plaket takdimi yapıldı. Öğrencilere sertifikaları dağıtıldı. Projede başarılı olan öğrencilere yaz döneminde staj yapacakları yerler ayarlandı.