Başkanın Mesajı

 

BAŞKAN’DAN

İyiliğin buluştuğu yer;

1951 yılında 68 hayırsever tarafından atılan tohumlar, bugün Türkiye’nin bütün illerinde büyük bir çınar haline gelmiştir. Bu çınarların gövdesi sağlam olduğu kadar kökleri de birbirine bağlı bir medeniyettir.

Kayseri bu medeniyet zincirinin tam ortasında kilit görevini omuzlarına yüklenerek bu kutlu yolda sancağımızı gelecek nesillere aktarmak için azimle, sabırla ve ilk günkü coşkuyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

2008 yılında temelleri atılan başladığımız İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesi, sürekli kendini yenileyerek çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitim, spor, barınma, kültür-sanat ve kişisel gelişim seminerleri ile geniş kapsamlı bir faaliyet çatısı oluşmuştur. Halen ayda 5000'den fazla kişiye hizmetlerini ulaştırmaktadır.

Şehit Furkan Doğan, Kübra ve Prof. Dr. Zeki Duman Yurtlarımızda kız - erkek 850 öğrenciyi misafir etmekteyiz.

İYEM İlim Yayma Eğitim Merkezi, Hikmet Gençlik Spor Kulübü, İYC Spor Merkezi, İYC Ormanı, İzcilik Kulübü, Marifet Okulu şemsiyesindeki çalışmalar genişleyerek devem etmektedir.

Bu çatı altında yetişen gençlerimizin vatanını, milletini seven milli ve manevi değerlerine sahip çıkan ve bulunduğu ortama değer katarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak çalışmalara imza atmaları bizleri onurlandırmaktadır.

İyiliğin buluştuğu yer olan İlim Yayma Cemiyeti olarak azimle ve sabırla çalışmalarımızı nihai hedefe ulaştırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

 

Oğuz MEMİŞ

İ.Y.C Kayseri Şube Başkanı