HİKMET SPOR KULÜBÜ

Kulübümüz 1995 yılında Kayseri'de kuruldu. 25 yıllık spor tarihinde başta savunma sporları olmak üzere birçok spor branşında başarılar elde etti. 2016 yılında İlim Yayma Cemiyeti himayesine geçerek adeta küllerinden yeniden doğdu. 

 

Kulübümüz; Boks, Kickboks, Muaythai, Wushu, Karate, Taekwodo, Judo, Jujitsu, Bilek Güreşi, Okçuluk, İzcilik, Dart-Bocce, Masa tenisi, Basketbol ve Kort tenis olmak üzere 15 farklı branşta faaliyet göstermektedir. 

Taekwondo: İYC Spor Merkezi’nde antrenörümüz Aiman Shkufle eşliğinde 35 Türkmen sporcu ile devam etmektedir. Bu sporcuların tüm giderleri kulübümüz tarafından karşılanmaktadır..
TOKİ İmam Hatip Okulunda ise antrenörümüz Abdurrahman GÜRPINAR eşliğinde 15 öğrenci ile çalışmalar devam etmektedir.

Boks: Antrenörlerimiz Faruk Hasetçi ve Bakir Şabanov eşliğinde 40 sporcu ile çalışmalarımız devam etmektedir. Bu branşta, okullar arası turnuvalara katılım sağlanmış ve Kayseri dereceleri elde edilmiştir. Aynı zamanda Türkiye Şampiyonalarına sporcu gönderilmiş, sporcular kulübümüzü başarıyla temsil etmiştir.

Kickboks: İYC Spor Merkezi’nde antrenörümüz Menderes KOYUNCU eşliğinde 30 sporcu ile çalışmalar devam etmektedir. 
İYC Kübra Kız Yurdu’nda ise antrenörümüz Semiha YÖRÜK eşliğinde 20 kız öğrenci ile sadece bayanlara özel çalışmalar devam etmektedir.Bu branşta, okullar arası turnuvalara katılım sağlanmış ve Kayseri dereceleri elde edilmiştir. Aynı zamanda Türkiye Şampiyonalarına sporcu gönderilmiş, sporcular kulübümüzü başarıyla temsil etmiştir.

Judo: Antrenörlerimiz Selim Şhidov ve Ahmet Koparan eşliğinde ortalama 30 sporcu ile çalışmalar devam etmektedir.Judo kursumuz genellikle 5-11 yaş''Çocuk Judosu '' olarak devam etmektedir...